Horor The Dark Pictures Anthology: House of Ashes plnohodnotně představen

Horor The Dark Pictures Anthology: House of Ashes plnohodnotně představen

9 listopadu, 2020 0 Od Jiří Hora

Den před vydáním druhé kapitoly z hororové antologie The Dark Pictures unikl na internet teaser trailer ke kapitole v pořadí třetí, jíž se máme dočkat v příštím roce. Třetí díl, či lépe kapitola, nese název House of Ashes a opět nám nabídne diametrálně rozdílné prostředí a pochopitelně i zápletku, po níž nám budou opět stát chlupy hrůzou. Vzhledem k tomu, že šlo o únik, tak jsme o zasazení spíše spekulovali, ale daleko od pravdy jsme úplně nebyli. Nyní ale není nutné si nad tím dále lámat hlavu, jelikož The Dark Pictures Anthology: House of Ashes nám byl konečně oficiálně představen a to včetně informací.

Irák, rok 2003. Válečný konflikt se chýlí ke konci a polní agentka CIA Rachel King se připojí k elitní vojenské jednotce kvůli podezření z útoku na podzemní zařízení pro chemické zbraně ve stínu pohoří Zagros. Po příjezdu na místo určené souřadnicemi je jednotka přepadena místní hlídkou pod vedením seržanta Salima Othmana. Během bitvy otřesy otevřou puklinu v zemi a obě strany se dostanou do ruin pohřbeného sumerského chrámu. Ve tmě pod Arabskou pouští se probouzí něco zlého. Divoké a nezastavitelné hnízdo prastarých a nadpozemských tvorů má novou kořist k lovu. Děsivému objevu a těžkým rozhodnutím čelí přeživší, kteří se snaží najít cestu ven a uniknout tak děsivé hrozbě. Budou upřednostňovat své vlastní přežití, nebo odloží konflikt mezi sebou a obavy o vlastní život, aby společně bojovali jako celek proti monstrům ze tmy?” stojí v oficiální tiskové zprávě společnosti Cenega Czech.

Vypadá to, že nyní by mohla mít rozhodnutí námi provedená opět větší váhu, jelikož nejspíše budeme celou situaci sledovat pohledem obou stran konfliktu, což by bylo skutečně zajímavé. Vybraná tématika se nám skutečně líbí. Summerská tématika je opředena celou řadou okultních mýtů, takže by se mohlo jednat o velmi intenzivní hororový zážitek. The Dark Pictures Anthology: House of Ashes vyjde opět po prázdninách příštího roku a to na platformách Xbox Series X|S, Playstation 5, Xbox One, Playstation 4 a PC.