Nastíněna nová éra pro Star Wars universum

Nastíněna nová éra pro Star Wars universum

9 ledna, 2020 0 Od Jiří Hora

Koncem loňského roku jsme se dočkali ukončení ságy Star Wars započaté Georgem Lucasem v roce 1977. Snímek Star Wars – Episode IX: The Rise of Skywalker nám ukončil sérii filmů, které se zabývaly rode Skywalkerů, ale jak jistě víte, tak Disney se Star Wars zdaleka nekončí, takže se naskýtá otázka, kam bude směřovat vývoj universa Star Wars. Odpovědí nám budiž Project Luminous, který byl představen v na Comic-Conu v New Yorku City vydavatelstvím Lucas-Art Publishing a jenž zahrnuje scénáristy, kteří by se měli podílet na tvorbě dalších příběhů ze Star Wars universa.

Project Luminous odstartoval v letošním roce a to komiksem Star Wars: The Rise of Kylo Ten. V komiksu je zmíněna doba tzv. The High Republic. Právě v tomto období by se totiž měly odehrávat nové příběhy ze světa Star Wars, které zahrnout vedle komiksů, také knihy, hry a samozřejmě také filmy. Období je nově vytvořené právě v rámci Projektu Luminous a půjde o něco zcela nového. Podle prvních informací je éra The High Republic stanovena do období 400 let před Republikou, kterou známe z Epizod I – III. Film by se měl točit kolem skupinky Jediů, kteří se vydávají do neprobádaných koutů Předaleké galaxie, kde se setkají s řadou nových postav, ras, ale i nepřátel.

Nová série by nám měla představit více typů Jediů, kteří budou nadáni různými schopnostmi síly a my tak uvidíme v akci nejen tradiční schopnosti Síly, ale také nějaké nové a konečně by se do filmů mohly zakomponovat i další barvy světelných mečů, přičemž nejvíce tajemství je kolem tzv. Negativního světelného meče, tedy meče s černým středovým světlem, který obklopuje jasně bílé. Nově bychom měli zabřednout hlouběji do Temné strany síly a původu Sithů. Nabízí se také možnost potkat mladší verzi mistra Yody, kterému by v době The High Republic mělo být kolem 500 let. Jsem velmi zvědav, jak to celé dopadne. První film z této éry by měl dorazit do kin v prosinci 2022. Přičemž dříve by ještě měla dorazit v roce 2021 nová videohra, která již bude zasazena do výše uvedeného období.