Nedávno spuštěná kampaň na deskovou hru Dying Light slaví úspěch

Nedávno spuštěná kampaň na deskovou hru Dying Light slaví úspěch

11 března, 2024 0 Od Adam Šindler

V poslední době se těší velké oblibě filmového a seriálové adaptace herních titulů, jinak to není ani s deskovými hrami, které mají herní tituly jako vzor. Dalším příkladem je kampaň Dying Light: The Board Game, která byla v minulých dnech spuštěna na platformě Kickstarter. Již během prvních dnů se autorům podařilo vybrat požadovanou částku, kterou si stanovili pro úspěch. 

Jedná se o kooperativní hru pro 1-4 hráče, těšit se můžeme na parkour, který je pro tento titul typický, dále pak průzkum města a střídání dne a noci. Může nám být jasné, že stejně jako v herní předloze, i zde bude noc tou nebezpečnější částí denního cyklu. Hra již na Kickstarteru nabízí možnost zvolit si český jazyk, což je rozhodně velké plus. 

K dispozici jsou v základu dva pledge. Základní pledge, který nabízí hru společně s všemi odemknutými stretch goals a ten vyjde na zhruba 1500 Kč + doprava. Deluxe pledge pak navíc nabízí ještě miniatury infikovaných, cena je však vyšší a tento pledge stojí zhruba 2700 Kč + doprava. Zakoupit si také můžete repliku ručně dělané sekyry Last Hope, která vyjde na přibližně 2300 Kč. K deskové hře je také možnost přikoupit spoustu obsahu. Zmíním pouze dvě rozšíření, první z nich je Windmill za cenu přibližně 900 Kč. Druhé rozšíření za stejnou cenu je Underground. Obě rozšíření přidávají do hry nový obsah a dělají hru ještě zajímavější.