Nejočekávanější hry roku 2020 pohledem naší redakce

Nejočekávanější hry roku 2020 pohledem naší redakce

20 prosince, 2019 3 Od Jiří Hora

Rok 2020 nám už pomalu ale jistě klepe na dveře a my již nyní víme, že se během nadcházejícího roku budeme mít skutečně na co těšit. Přeci jen se dočkáme hned několika dlouho očekáváných titulů a to rozhodně není vše. Vzhledem k tomu, že během jednoho roku vychází skutečně nepřeberné množství titulů, pojďme se podívat na ty, které v naší redakci pokládáme za ty, které budou v příštím roce minimálně útočit na nominace na Hru roku, či jsou minimálně něčím zajímavé, či unikátní. Ještě ale než přejdeme k samotným hrám, je nutné zmínit, že příští rok nebude patřit pouze novým hrám.

V příštím roce nám totiž po sedmi letech odstartuje další konzolová generace, přičemž do přímého střetu proti sobě opět půjdou konzole ze stáje Microsoftu a Sony. Zatímco Sony si pro své hráče připravila konzoli s tradičním číselným označením, tedy Playstation 5, tak Microsoft sáhl opět k trochu netradičnímu označení Xbox Series X. Obě konzole slibují, že budou zaměřené výhradně na hry, přičemž obě budou využívat nových generací SSD disků, aby došlo k redukci, či úplnému vymizení, načítacích obrazovek. Obě konzole by pak měli disponovat podobným HW vytvořeným od společnosti AMD. Bohužel žádné konkrétní výkonnostní specifikace nemáme. Microsoft se však zmínil, že Xbox Series X bude minimálně 4x výkonnější, než Xbox One X, což nám dává alespoň drobnou představu nad tím, jak to asi s výkonem nové konzole bude. Ale nyní už i hrám samotným.

Nebudeme si nic nalhávat. Jednoznačnou jedničkou mezi nejočekávanějšími tituly příštího roku je dozajista titul od studia CD Projekt Red s názvem Cyberpunk 2077. Ten nás zavede do přetechnizované budoucnosti roku 2077 a města Night City, kde pokud nemáte pořádná kybernetická vylepšení na vlastním těle, tak nejste nic. Hra by nám měla nabídnout silný a větvený příběh, který si nebude brát s ničím servítky. Ostatně dospělé vyprávění a zobrazení herního světa je něco, na co jsme v případě CD Projekt Red zvyklí. Datum 16. dubna 2020 má tak v kalendářích snad každý. Cyberpunk 2077 vyjde na PC, Xbox One a Playstation 4.

V těsném závěsu za hrou výše je bezesporu hra The Last of Us Part II od studia Naughty Dog. K oznámení tohoto titulu došlo již v roce 2017 a naše čekání bude ukončeno rovněž v následujícím roce, kdy hra vyjde exkluzivně pro konzoli Playstation 4 a to konkrétně 29. května 2020. Příběh The Last of Us Part II nás opět zavede do nelitostneho světa, kdy samotné přežití se stalo naprostou prioritou a lidstvo je na pokraji úpadku veškeré civilizovanosti. My jako hráči se pak chopíme role již dospělé Ellie, která se opět vydává na nebezpečnou pouť za záchranou svého přítele Joela, ale i mnohem více. Dokážete unést následky svých činnů? I tyto otázky před nás hra bude neustále klást.

Pokud milujete hry s tématikou zombie, pak asi netrpělivě vyhlížíte další titul studia Techland. Tím je Dying Light 2, který by měl vyjít během jara příštího roku. Konkrétní datum zatím stále oznámeno nebylo. V pokračování se můžeme těšit na vylepšené mechaniky z prvního dílu, které byly dotaženy k dokonalosti. Vývojáři jsou pak náležitě hrdí na svůj systém rozhodnutí, který by měl razantním způsobem zasahovat do vývoje nejen světa a vaši postavy, ale také do samotného příběhu. My jsme hru již měli možnost vidět v chodu, přičemž na naše dojmy se můžete podívat ZDE.

Když už jsme zmínili exkluzivní titul pro Playstation, tak nesmíme opomenout i očekávaný titul konkurence v podobě Halo Infinite. Tento titul bude spojovníkem současné generace a té nadcházející, jelikož titul vyjde jak pro Xbox One, tak i pro Xbox Series X. Ve hře by se pak měl do hlavní role vrátit ikonický Master Chief, jenž musí čelit rozběhnutému koloběhu událostí, jichž jsme byly svědky v předchozím díle Halo 5: Guardians. Nové HALO Infinite pak běží na zcela novém enginu SlipSpace studia 343 Industries, který by měl zajistit nejen skvělý vizuál, ale umožnit hru posunout v před i po stránce herních možností.

Plní očekávání jsme také v případě remaku Final Fantasy VII, který bude útočit na přední příčky oblíbenosti hned dvakrát, jelikož hra vyjde nejen v příštím roce na PS4, ale v roce 2021 s velkou pravděpodobností také na Xbox One a nejspíše i PC. Square Enix si dával s Final Fantasy VII Remake skutečně na čas, ale to, co jsme zatím mohli vidět nás utvrzuje v tom, že to čekání bude stát za to. Trochu je ale smutné, že onen titul, kterého se dočkáme 3. března 2020 je pouze první částí ze zatím neupřesněného počtu částí. Vlastně ani sami vývojáři zatím neví, kolik jich přesně bude.

U PS4 ještě zůstaneme jelikož v létě 2020 zamíří na toto zařízení další exkluzivní titul z názvem Ghost of Tsushima od studia Sucker Punch. Vývojáři se nedávno nechali slyšet, že jde o jejich doposud největší titul a že si na něm dávají skutečně záležet. Cesta na Japonský ostrov Tsushima během invaze Mongolů by tak měla být nejen výpravná, ale i velkolepá a po technické stránce ohromující. Nedávno jsme se navíc dozvěděli, že Ghost of Tsushima vyjde v ČR a na Slovensku s českými titulky.

Nesmíme ale zapomenout ani na titul několik let vyvíjený studiem Crystal Dynamics, tedy letos oficiálně představenou hru Marvel’s Avengers. Ta vyjde v květnu 2020 a dočkáme se zcela jedinečného příběhu, kde se budou muset nejmocnější hrdinové světa opět spojit, aby zažehnali novou nebezpečnou hrozbu. Překážkou jim však budou nejen samotní nepřátelé, ale i anti hrdinský zákon, který vešel v platnost pro katastrofě v San Franciscu, jenž se zapsala do dějin jako tzv. A-Day. Titul by měl nabídnout nejen příběhovou kampaň, ale také vedlejší kooperativní mise.

Díky odkladu se do roku 2020 dostal také nový Doom Eternal, jenž rovněž považujeme za kandidáta na Hru roku, už jen kvůli péči, kterou se hře rozhodlo studio id Software poskytnout. Studio totiž bez jakýchkoliv debat s vydavatelem Bethesdou odložilo svůj titulů kvůli tomu, že jim kvalita hry nepřišla dostačující. Každopádně již v březnu se na PC, Xbox One a Playstation 4 opět vypravíme do samotného pekla vstříc démonům s nabitou brokovnicí za záchranu našeho světa. Doufejme tedy, že onen odklad skutečně přinese kýžené ovoce a Slayer se vrátí v plné síle.

S kartami také v posledních dnech zamíchalo oznámení remaku Resident Evil 3, jenž se oficiálně představil během The Game Awards 2019. Hra podle Capcomu dostala stejnou péči jako tomu bylo v případě remaku druhého dílu. Vývoj však značně zrychlil fakt, že spousta assetů vytvořených pro Resident Evil 2 Remake se dalo použít i v případě únorové novinky. Jako bonus pak Capcom přihodil i jejich asymetrický pokus ze série s názvem Resident Evil Resistance, kde bude čtveřice hráčů čelit pátému, jenž se jim bude snažit znepříjemnit den.

Jak ale víme, spousta titulů, jenž vyjdou v příštím roce zatím nebyla oznámena a tak můžeme počítat, že s kartami ještě zamíchá nový Assassins Creed, ale třeba i Forza Motorsport 8, či další neznámé tituly, které nás mohou překvapit například během E3. Je jasné, že v našem výběru nebude vše a možná jsme vynechali hru, která by byla například pro vás tou nejočekávanější, takže se neostýchejte a napište nám do komentářů nebo na náš Facebook pod tento článek, na co se vy osobně těšíte v Novém roce 2020.