Remake Mafie se blíží! Sledujte první gameplay záběry!

Remake Mafie se blíží! Sledujte první gameplay záběry!

22 července, 2020 0 Od Adam Král

Dámy a pánové. Na remake prvního dílu čekáme jako na smilování boží. Věděli jsme, že hra bude k dostání za více než dva měsíce. Co jsme ale netušili je to, jak hra bude vypadat. Po pátém shlédnutí videa, které najdete níže, musíme říct, že se na remake skutečně těšíme. To ale předbíhám. Už chvíli víme, že jsme se dnes v 17:00 měli dočkat prvních gameplay záběrů. Někdo v IGN ale udělal šerednou chybu a krátce po půlnoci celé video zveřejnili. Pojďme si ho tedy rozebrat.

“Jó, to je paráda” -Paulie, Lost Heaven, mise – Výlet do přírody. A právě těmito slovy by se dala celá, patnácti minutová, ukázka shrnout. Grafika? Tu by mohl závidět i nový Ghost of Tsushima. Již na první pohled je ale patrné, že vývojáři z Hangaru 13 skutečně berou v potaz zkušenosti nabité z vývoje třetí Mafie. Pocit ze střelby, krytí se za překážky, či házení molotovů, vypadají velmi podobně v porovnání se zmiňovaným posledním dílem. Co by to ale bylo za moderní střílečku bez sbírání plakátů, či krabiček od cigaret, že? 

Ale popořadě. Klidnější, pochodová část, která byla i v prvním díle, vypadá jako pěkná procházka při měsíčku, tedy až do té doby, kdy se na scéně objeví policisté a gangsteři. To bereme do ruky brokovnici a Colt 1911. Ten, alespoň dle mého, střílí s větší kadencí než automatická puška. A náš killcount se rozjíždí. Hlavička tady, tři kulky do hrudníku támhle. Nezapomeňte ukázat ten vybuchující barel, který bude ve hře úplně všude, ale je to zatraceně efektní. 

Ten, kdo hrál původní hru, si všimne, že to prostředí kolem poznává. Přesto byste ale podobné budovy, či interiéry, hledali marně. Vývojáři ale nenakousli jen průběh jedné mise. Ukázali nám v kratičkých ukázkách pár dalších inovátorských mechanik. Doprovod Tomovy přítelkyně Sáry, či jeho klidné popíjení espressa v taxíku. Nechybí ani cutscéna, kdy přijíždíme do Pepeho restaurace se Salierim na oběd, kostel v Oakwoodu, závodní okruh, město jako takové, či proslulá honička konkurenčního dona Morella v letadle.

Naši parťáci Sam a Paulie jsou vidět také. Mimochodem, hodí se poukázat na skutečnost, že Dan Vávra, původní “zakladatel” série Mafie, si již postěžoval na svém facebookovém profilu, že obličeje vypadají absolutně strašně. Dle mého, nejsou tak zlé, ba naopak. Zpět ale k parťákům. Pohled se nám naskytne také na automechanika Ralpha, nebo na donova experta na zbraně, se kterým to don táhne už od mládí – Vincenza.

Vývojáři se také pochlubili auto encyklopedií, která by měla dle videa čítat 53 vozidel, zahrnuta jsou auta i motorky. Z misí v ukázce nechybí již zmiňovaná Sára, kostelová přestřelka v misi Kněz, či také finálový střet Tommyho a Sama v galerii v misi Smrt umění. Mafia: Definitive Edition vychází 25.září na PS4, Xone a PC, takže pište si do kalendářů a hlaste dovolené. Tohle bude velké.