TOP 10 nejlepších her roku 2019

TOP 10 nejlepších her roku 2019

2 ledna, 2020 0 Od Jiří Hora

Rok 2019 je úspěšně za námi a my tak před sebou máme za sebou širokou škálu velmi zajímavých titulů, které nás poctily v uplynulém roce svou přítomností. My si tak pro vás přichystali Top 10 nejlepších her, jenž jsme měli možnost recenzovat a poradí titulů, tak bude přímo vycházet z našich hodnocení. A vlastně i našich závěrů v Souhrnech. Avšak rozhodně oceníme i vaše poznatky a názory, rovněž budeme rádi za to, když se s námi podělíte o vaše nejoblíbenější hry uplynulého roku, či ty, jenž jste měli možnost hrát.

1. STAR WARS JEDI: FALLEN ORDER

V naší recenzi jsme o hře napsali: Star Wars Jedi: Fallen Order je aktuálně vrcholným dílem studia Respawn Entertainment. To s tímto titulem dokázalo nemožné, a sice vytvořit kvalitní příběhovou hru ze světa Star Wars, která bude zároveň disponovat návykovou hratelností, uvěřitelnými postavami, výtečnou atmosférou a mimo jiné i velice líbivým audiovizuálním kabátkem. Tato hra je příslibem návratu éry titulů Star Wars, jenž skončila se Star Wars Knights of the Old Republic II. Může jít také o první krůček k tomu, aby EA změnila své stanovisko o singleplayerových hrách, jelikož Star Wars Jedi: Fallen Order má vše, co od takové hry můžete chtít a těch pár much, co má, ji lehce odpustíte.

Celá recenze

2. RESIDENT EVIL 2

V naší recenzi jsme o hře napsali: Resident Evil 2 je remakem, který tu ve své podstatě ještě nebyl. Byla mu věnována zvláštní péče a je to na hře zatraceně znát. Hra zvolila modernější přístup k hratelnosti a zatraceně jí to sluší, stejně tak výtečné audiovizuální zpracování, jenž jí ještě dodalo na atmosféře. Nic z toho však vývojáři neudělali na úkor duše samotné hry, do níž patří i jistá obtížnost a nutnost využívání logického myšlení, což je něco, co dnešní moderní hry zatraceně postrádají.

Celá recenze

3. DEVIL MAY CRY 5

V naší recenzi jsme o hře napsali:
Devil May Cry 5 je velkolepým návratem slavné série, který přináší opět skvěle napsaný příběh, sympatické a tajemné postavy, staré známé hrdiny, výtečný level design, nápadité nepřátele a nádherné grafické zpracování. Hideaki Itsuno a jeho tým opět dokázali, že jsou mistry svého řemesla a že z mytologie jejich světa nezapomněli vůbec nic. Capcom pak ukázal, že jeho nový RE Engine je ultimátní záležitostí pro tvorbu her, která umožňuje tvorbu skvěle vypadajících světů a jednoduchou optimalizaci. Někoho by mohla mrzet absence více herních režimů, ale věřte, že jak hru zkusíte, na nějakou potřebu multiplayeru okamžitě zapomenete.

Celá recenze

4. DIRT RALLY 2.0

V naší recenzi jsme o hře napsali:
DiRT Rally 2.0 posouvá tuto novou sérii rally simulátorů opět o kus dál. Po stránce hratelnosti jí nelze nic vytknout. Hlavně vás dostane naprosto dokonalý pocit z rychlosti. Tratě jsou, na rozdíl od posledního dílu hlavní série DiRT, opět kompletně tvořeny lidskou rukou. Pokud se podíváme na vozidla tak ta jsou opět detailní a jejich zvuk vás dokáže více ponořit do samotného pocitu z jízdy. Pokud disponujete kompletním kokpitem pak budete jak v závodním ráji.

Celá recenze

5. KINGDOM HEARTS III

V naší recenzi jsme napsali: Kingdom Hearts 3 je unikátem. Těžko najít jinou herní značku, která by v takové míře propojila tolik známých světů. I přes to si dokázala uchovat tvář a nesklouzla jen do předem připraveného marketingového kalkulu. Přináší skvělý a dojemný příběh, který by pro fanoušky série měl byt skoro až povinností. Mám jen pár výhrad. Slabší uvedení do děje pro hráče sérií nepolíbené a trochu kolísavá úroveň jednotlivých světů. Tak či onak je Kingdom Hearts 3 úchvatnou hrou. Je totiž dělaná srdcem, však to má i v názvu. Otevřete ta svá a nechce se pohltit stejně, jako já.

Celá recenze

6. BLOODSTAINED: RITUAL OF THE NIGHT

V naší recenzi jsme o hře napsali:
Bloodstained: Ritual of the Night je úžasnou hrou, která v plné síle ukazuje, že “metroidvania” hry stále mají své místo a doufejme, že i početnou základnu fanoušků. Hra je skvěle navržena, plná parádních mechanismů a až do konce jí nedojde dech. I přes slabší příběh , který je asi největším nedostatkem, nabízí zábavu na desítky hodin. Pokud jste fanoušek podobných her, neváhejte ani minutku a pokud nejste, zaváhejte minuty dvě a pak stejně upalujte hru pořídit.

Celá recenze

7. AGE OF WONDERS: PLANETFALL

V naší recenzi jsme o hře napsali: Age of Wonders Planetfall je vynikající tahovou strategickou hrou, která potěší nejen fanoušky série, kteří měli obavy z jejího scifi zaměření, ale také úplné sérií nepolíbené nováčky. Po stránce hratelnosti, délky, herních režimů, obsahu, ale i vizuální a technické stránky nelze hře absolutně nic vytknout. Mě osobně mrzí snad jen absence cut-scén, které by děj celkově oživily. Age of Wonders Planetfall dostal na konzole žánr v takové podobě, jaký tu ještě nebyl a jenž zde nemá konkurenci.

Celá recenze

8. NEED FOR SPEED: HEAT

V naší recenzi jsme o hře napsali: Během vydání jsem měl pocit, že Need for Speed Heat bude jen dalším dílem série, který brzy upadne v zapomnění. Titul však dokázal překvapit velice zajímavým prostředím, hratelností, možnostmi úprav, vizuálním zpracováním a nakonec i ne vůbec špatným příběhem, který sice nepatří na vrchol scénáristické práce, ale ani neurazí. Hlavní nový prvek Dne a Noci nakonec také zafungoval na výbornou a série tak po letech opět nabrala dech. Letošní díl sice má i nějaké ty mouchy, ale klady je tentokrát velmi razantně převyšují. Ghost Games se tak postarali o skutečné závodní překvapení letošního roku.

Celá recenze

9. GREEDFALL

V naší recenzi jsme o hře napsali: GreedFall je pro mě jedním z největších překvapení letošního roku. Vydavatel hru totiž vystavil obrovskému hypu a vývojáři také sliby nešetřili. Výsledek ale dopadl nad všechna očekávání. Nám se tak dostává do rukou RPG, které před nás staví krásný unikátní svět, jenž skýtá nejen skvělou vizuální podívanou, ale také zajímavý příběh, jehož vývoj je čistě v našich rukách. Spiders Games se vynořili ze stínu a naservírovali nám konečně hru, na kterou mohou být náležitě hrdí a to i přesto, že kolem ní poletuje i několik nehezkých much.

Celá recenze

10. MORTAL KOMBAT 11

V naší recenzi jsme o hře napsali: Mortal Kombat 11 je nejpovedenějším dílem celé série a díky své přístupnosti, grafickému a zvukovému provedení se na ní konkurenti mohou jen závistivě dívat. Jádro hry je úžasné. Od vyladěných postav, přes netradičně povedený příběh, až po různé módy, které dokáží zabavit na desítky hodin. Mortal Kombat 11 nemám problém doporučit všem, kteří mají rádi tento styl her a i těm, kteří jsou nováčci a chtějí ho vyzkoušet. Mohu skoro zavřít oči nad kosmetickým lootováním beden a grindování s ním spojeným, ale nemohu ani trochu přivřít víčka nad lootováním hry ovlivňujících předmětů. Věřím, že autoři pár mušek a monetizačních masařek odstraní. To mi ale nebrání v názoru, že nový díl, je vlastně zatraceně dobrá hra.

Celá recenze

Letošní rok však nebyl pouze o skvělých titulech, ale dočkali jsme se i několika velkých zklamáních. Prvním je rozhodně několikrát odkládaná xboxová exkluzivita Crackdown 3, jenž doplatila zejména na otřesný multiplayer. V jeho závěsu se pak ocitl nejnovější díl série Wolfenstein, tedy kooperativní spin-off s názvem Wolfenstein Youngblood. Nakonec tu máme kombinaci, která zkrátka nemohla sehnat, tedy kombinace hitů jako Minecraft a Ark: Survival Evolved, jenže výsledný titul PixARK je ve výsledku silně nedotažený a špatně hratelný titul.

Aktuální rok 2020 se zdá být na herní tituly podstatně výživnější, takže uvidíme, které tituly nás v něm nadchnou a které pro změnu zklamou. Každopádně adeptů na hry roku je hned několik v čele s Cyberpunkem 2077, Dying Light 2, Final Fantasy VII Remake, nebo The Last of Us Part II. Vysoce očekávaných titulů letos rozhodně málo nebude.